„Vranç“, vera kosovare “Stone Castle” në Coop, dëshmi e cilësisë së lartë

„Vranç“, vera e “Stone Castle” në Coop, dëshmi e cilësisë së lartë" The post „Vranç“, vera…

Strategjia antikorrupsion, raporti i GRECO-s ngre shqetësim për zbatueshmërinë

Në raundin e 5-të të vlerësimit, raporti i organit për monitorimin e masave antikorrupsion në Keshillin…

Firmosi mandatin e kryebashkiakut të Ramës/ Si mbijetoi gjyqtarja e varfër në “Këshillin e milionerëve”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur procesin e rivlerësimit për gjyqtaren Flutura Hoxha që prej…

“E kam përjetuar keq, dua t’i fshij nga memoria”, këngëtarja shqiptare rrëfen si rrallëherë periudhën më të vështirë që ka kaluar në Greqi

Këngëtarja Anxhela Peristeri si rrallë herë ka rrëfyer nmomentet e vështira të operacioneve të prindërve dhe…

Nënshkruhet pano e zotimit për gjithëpërfshirje të personave me aftësi të veçanta

Me rastin e ditës ndërkombëtare të personave me nevoja të veçanta, Vjosa Osmani, ushtruese e detyrës…

‘Ku po shkojnë paratë borxh që po marrim për përballimin e COVID’, Hajdari: A po i çoni për fushatë elektorale

Deputetja Rudina Hajdari ka folur ditën e sotme në Kuvend, në lidhje me borxhin e ri…