Shpërndaje lajmin

Një person ka humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërsa janë konfirmuar 23 raste të reja me virusin.
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se rastet pozitive kanë dalë nga 985 testime që janë kryer, nga ku janë konfirmuar edhe 137 të shëruar. Që prej fillimit të pandemisë në Kosovë janë shënuar 222,508 raste shërimi nga COVID.
Aktualisht janë 1,021 persona të infektuar në të gjitha qytetet e Kosovës.
Sa i përket vaksinimit, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë injektuar 95 doza të vaksinës kundër COVID.The post 1 viktimë dhe 23 raste të reja me COVID në Kosovë first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.