April 18, 2021

10 mijë vaksina në Shqipëri, dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Shpërndaje lajmin

Kanë mbërritur në Shqipëri 10 mijë doza të vaksinës kundër COVID-19 të dhuruara nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, u shpreh se priten të vijnë doza të tjera të vaksinave nga negociatat që po zhvillohen.

“Do të vijojmë të sigurojmë akoma më shumë vaksina, në mënyrë që sa më shpejt të jetë e mundur të fillojmë vaksinimin masiv të popullatës dhe të parapërgatitemi për të qenë më të lehtësuar edhe për turizmin”, deklaroi Manastirliu.

 

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *