November 29, 2021

100 ndeshje për Shaqirin me Zvicrën

Shpërndaje lajmin

Ndeshja ndaj Bullgarisë ishte e 100-ta për Xherdan Shaqirin me Përfaqësuesen e Zvicrës, shkruan albinfo.ch.

Shaqiri ishte kapiten, derisa Zvicra u kualifikuar në Kampionatin Botëror. Ai u zëvendësua në minutën e 96-të dhe mori shumë duartrokitje dhe brohoritje nga tifozët e Zvicrës.

Shaqiri ka luajtur për grupmoshat e reja të Zvicrës, ndërsa nga viti 2010 luan për Zvicrën A, duke shënuar 26 gola.

Xherdan Shaqiri ka marrë pjesë në tri Kampionate Evropiane dhe në tri Botërore me Zvicrën.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *