12 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë

Shpërndaje lajmin

Rusët kanë humbur deri tani rreth 12 000 trupa që nga fillimi i konfliktit të armatosur në Ukrainë, më 24 shkurt, njoftuan forcat ukrainase të këmbësorisë në Facebook.
”Për më tepër, armiku ka humbur edhe 303 tanke, 1 036 mjete luftarake të blinduara, 120 sisteme artilerie, 56 sisteme raketash të shumëfishta, 27 sisteme të mbrojtjes ajrore, 48 avionë, 80 helikopterë, 474 automjete, tri anije dhe 60 tankera me karburant”, thuhet në njoftim, përcjell Albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published.