September 18, 2021

13 viktima dhe 53 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje lajmin

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar 13 viktima.

Autoritetet bëjnë me dije se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani kanë humbur jetën 5, 369 persona.

Ndërkohë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë nga 2, 691 teste të realizuara për koronavirus, 53 persona kanë rezultuar pozitivë.

Sakaq bëhet me dihet se në 24 orët e fundit janë shëruar 111 pacientë.

Rastet e reja 48 janë: Në Shkup, 10 në Kumanovë, Manastir-8, Radovish-8, Kërçovë-7, Dibër-5, Shtip-3, Kavadar-2, Resnjë-2 dhe nga 1 në Tetovë, Koçan, Vallandovë, Strumivë, Shën Nikollë, Vinicë, Krushevë, Demir Hisar, Kratovë dhe Makedonska Kamenica.

/abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *