14-vjeçari shpëton mrekullisht pasi u godit me shtizë në qafë, nuk humbi as ndjenjat

Shpërndaje lajmin

Një nxënës në Indi ka mbijetuar mrekullisht pasi një shtizë iu ngul në qafë gjatë një aksidenti në shkollë. Sadanand Meher u plagos kur një nxënës tjetër supozohet se humbi objektivin dhe gjuati shtizën në qafën e 14-vjeçares në shkollën e mesme Agalpur në Odisha të Indisë.
Pamjet e incidentit treguan Meherin të ulur në gjendje shoku para se të shoqërohej nga një ambulancë nga kalimtarët dhe personeli mjekësor. Çuditërisht, studenti mbeti i vetëdijshëm dhe madje arriti ta mbante shtizën pa lëvizur, për të minimizuar dëmet, ndërsa priste ambulancën.
Mjekët thanë për mediat vendase se ishte një mrekulli që shtiza nuk shkaktoi dëme. “Ishte e pabesueshme që të gjitha enët kryesore të gjakut ishin të paprekura. E gjitha varej nga lëkura e mjekrës, por ne duhej të ishim jashtëzakonisht të kujdesshëm për të siguruar që ajo të mbetej e tillë.”, tha një mjek.

/abcews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *