Shpërndaje lajmin

Asnjë person nuk ka vdekur dhe 15 raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë kryer 1.713 testime.

Sot janë shëruar 67 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.174.

Në total numri i rasteve aktive është 186.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.492 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 110.097 doza të vaksinës.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *