15 vite në NATO/ Kryeministri Rama: Shqipëria kontribuon si aleat dijnitoz për sigurinë e përbashkët

0
Shpërndaje lajmin

Me rastin e 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, përmes një postimi në rrjetet sociale, kreyeministri i vendit Edi Rama, ka reaguar me një video nga Forcat e Armatosura.
Kreu i shtetit, shkruan se Shqipëria kontribuon si aleat dijnitoz për sigurinë e përbashkët, teksa ndan dhe videon nga Forcat e Armatosura dhe momente të tjera të vendit tonë në Aleancë.
Postimi i Ramës:
“15 vjet nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO, aleancës më të rëndësishme ushtarake ku vendi ynë kontribuon si aleat dinjitoz për lirinë dhe sigurinë e përbashkët”, shkruan Rama.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *