162 tifozë nga Koreja e Jugut fiton gjyqin me Juventusin nga mungesa e CR7 në fushë, ja dëmi që duhet të paguajnë bardhezinjtë

Share

162 tifozë koreano-jugorë kanë fituar çështjen gjyqësore ndaj Juventusit, pasi kishin akuzuar se qendrimi i Kristiano Ronaldos në pankinë dhe aktivizimi i tij gjatë ndeshjeve miqësore të Juventusit në Seul, në prag të sezonit të ri, u kishte shkaktuar atyre “shqetësim në gjendjen emocionale.”

Si rrjedhojë skuadra italiane e Juventusit është detyruar që t’i kompensojë atyre gjysmën e çmimit të biletës që kishin paguar dhe një dëmshpërblim prej 50.000 dollarësh.

 


Share

Komente