January 25, 2022

19 të vdekur dhe 30 të plagosur pas përplasjes së një autobusi në Meksikë

Shpërndaje lajmin

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të  plagosur pas përplasjes së një autobusi me një shtëpi në Meksikë. Mes viktimave ishte edhe një fëmijë 3 vjeç.

Autobusi po udhëtonte për në Sanctuary të Chal , në komunën Okouilan, i cili është një nga vendet më të njohura fetarë në Meksikë.

Sipas autoriteteve, shoferi i kamionit që shkaktoi aksidentin fatal pranë Kharkovit ishte nën efektin e drogës.

/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *