21 deputetë të pranishëm në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së

Shpërndaje lajmin

21 deputetë janë pjesëmarrës në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike që po zhvillohet mesditën e sotme, të thirrur nga Enkelejd Alibeaj.
Deputetët e pranishëm:  1. Kreshnik Collaku; 2. Zheni Gjergji; 3. Bledjon Nallbati; 4. Dashnor Sula; 5. Arbi Agalliu; 6. Gazment Barshi; 7. Dhurata Cupi; 8. Saimir Korreshi; 9. Eralda Bano; 10. Merita Bakiu ; 11. Ferdinand Xheferri; 12. Kastriot Piroli; 13. Ilda Dhori; 14. Lefter Geshtenja; 15. Lindita Metaliaj; 16. Flamur Hoxha; 17. Seladin Jakupllari; 18. Enkelejd Alibeaj; 19. Emilja Koliqi; 20. Orjola Pampuril 21. Andia Ulliri.
Mungojnë: Lulzim Basha, Ervin Salianji, Jorida Tabaku, Agron Gjekmarkaj, Grida Duma, Alfred Rrushaj, Flutura Acka, Xhelal Mziu, Tomorr Alizoti, Ramadan Lika, Fation Veizaj, Helidon Bushati, Greta Bardeli, Zef Hila, Ina Zhupa, Kasem Mahmutaj, Flamur Noka, Edi Paloka, Tritan Shehu, Albana Vokshi, Luciano Boçi, Edmond Spaho, Luan Baçi, Agron Shehaj, Sorina Koti, Oerd Bylykbashi, Isuf Cela, Bujar Leskaj, Belind Kelliçi, Sali Berisha, Elda Hoti.
Më herët Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Eno Bozdo deklaroi se Enkelejd Alibeaj nuk mund të mbledhë deputetë në emër të Partisë Demokratike, pasi këtë tagër e ka Këshilli Kombëtar.
Mbledhjen që Alibeaj ka thirrur sot për të diskutuar procedurën për zgjedhjet e kreut të shtetit, Bozdo e cilëson si një skenar të kryeministrit Edi Rama, i cili synon një opozitë të kapur dhe në kundërshtim me interesat e shqiptarëve.
Ndërsa Ervin Salianji tha se se drafti i propozuar nga Enkelejd Alibeaj për Presidentin e ri i shërben Edi Ramës.
 
LEXONI GJITHASHTU:

‘Rithemelimi’: Alibeaj nuk mund të mbledhë deputetë në emër të PD-së
Kriteret për presidentin, Alibeaj mbledh Grupin Parlamentar të PD-së

Leave a Reply

Your email address will not be published.