April 19, 2021

23 832 raste të reja me COVID dhe 401 humbje jete në 24 orët e fundit në Itali

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 23 832 raste të reja me COVID, ndërsa kanë ndërruar jetë 401 persona.

Rastet e reja u identifikuan nga 364 822 testime të kryera në total. Sipas autoriteteve shëndetësore në Itali, rajoni me shumë raste është Lombardia, ndjekur nga Emilia Romagna.

Ditën e djeshme në Itali u raportuan 386 humbje jete dhe 25, 735 raste të reja me Covid./mv.abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *