April 15, 2021

25 të vdekur dhe 642 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni

Shpërndaje lajmin

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë 25 persona si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 642 raste të reja. Ndërsa, numri i të shëruarve është 524 pacientë.

 

Numri total i të prekurve atje ka arritur në 119.378 persona, ndërsa i të shëruarve është 100.774 individë.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur në 3,473 viktima dhe raste aktive janë 15.131 pacientë.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *