January 23, 2022

27 viktima nga zjarri në klinikën e shëndetit mendor në Japoni, autori një pacient i moshuar

Shpërndaje lajmin

Përgjegjës për zjarrin që ra në katin e katërt të një ndërtese në Japoni dyshohet të jetë një i moshuar. 27 persona humbën jetën dhe një mbeti i lënduar pasi kati i katërt i një ndërtese në qytetin Oskana u përfshi nga flakët të premten.

Sipas raportimeve në këtë kat ishte vendosur një klinikë që ofronte shërbime për persona me probleme të shëndetit mendor ndërsa autori dyshohet se ishte pacient. Pas pasi klinika ishte hapur, ai i kishte vënë zjarrin një qeseje të mbushur me një lëng të ndezshëm.

Gjithsej 70 automjete të zjarrfikëses u dërguan për të luftuar flakët, të cilat u shuan brenda rreth 30 minutash nga thirrja e urgjencës, thanë autoritetet. / /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *