Shpërndaje lajmin

Tridhjeteshtatë qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga virusi.
Rastet pozitive me COVID kanë dalë nga 593 testime që janë kryer, nga ku janë konfirmuar edhe 24 të shëruar.
Që prej fillimit të pandemisë në vend janë konfirmuar gjithsej 270.893 raste shërimi nga COVID.
Aktualisht në Shqipëri janë 439 qytetarë të konfirmuar me COVID-19. 7 persona po marrin trajtim në spital, dhe asnjëri prej tyre nuk është në gjendje të rënduar shëndetësore.
Statistika nga Ministria e Shëndetësisë për datën 24 prill
Raste të reja ditore   37
Të shëruar në 24 orë   24
Të shtruar në spitale   7
Humbje jete në 24 orë     0
Testime ditore   593
Testime totale    1,800,323
Raste pozitive    274,828
Raste të shëruara    270,893
Raste Aktive    439
Humbje jete    3,496
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë    302
Vlorë     34
Fier      32
Korçë       15
Gjirokastër    12
Berat      12
Shkodër   9
Durrës     9
Elbasan   7
Kukës    3
Lezhë    3
Dibër     1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *