January 13, 2022

38-vjeçari del i gjallë nga shpella pas 54 orësh i bllokuar

Shpërndaje lajmin

Një 38-vjeçar është shpëtuar, pas 54 orësh i bllokuar në shpellë në Uells.  George Linnane, pësoi lëndime të rënda, duke përfshirë thyerje të këmbës, nofullës dhe klavikulës, gjatë kalvarit të tij të makthit në Brecon Beacons.

Ai ishte bllokuar të shtuan pasi pësoi një rënie rreth orës 13:00 . Miqtë e kanë përshkruar atë si ‘stoik’ dhe një ‘djalë të besueshëm’ që nuk ka gjasa të rrezikojë, raporton MailOnline.

Nëna e tij ka falënderuar vullnetarët heronj që i shpëtuan jetën pasi operacion i madh i shpëtimit përfundoi dje me sukses. /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *