Shpërndaje lajmin

Presidentët e Polonisë, Lituanisë, Letonisë dhe Estonisë janë bërë liderët më të fundit botërorë që kanë zhvilluar bisedime me presidentin Volodimir Zelenski në Ukrainë, raporton BBC.
Ata vizituan gjithashtu qytetin Borodyanka, afër Kievit.
Këshilltari i presidentit polak, Jakub Kumoch tha se qëllimi i udhëtimit ishte të tregonin mbështetje për Presidentin Zelenski dhe mbrojtësit e Ukrainës në një moment vendimtar.
Presidenti i Lituanisë Gitanas Nauseda tha se ishte e vështirë të besohej se mizori të tilla lufte mund të kryheshin në Evropën e shekullit të 21-të.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Presidenti gjerman thotë se oferta e tij për të vizituar Kievin u refuzua
Rusia ‘përdori bombë të ndaluar’ në vrasjen e 50 civilëve në Ukrainë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *