4 pushues nga Kosova të plagosur pas shpërthimit të një motoskafi në Dhërmi

0
Shpërndaje lajmin

Katër shtetas të Kosovës janë plagosur të martën në plazhin e Dhërmisë në Shqipëri, për shkak të shpërthimit të një motoskafi në det.
Policia e Shtetit ka thënë se dyshon se për shkak të vakumit dhe nxehtësisë ka shpërthyer bidoni me 28 litra benzinë në mjet.
Sipas autoriteteve, djegie kanë pësuar katër kosovarët dhe drejtuesi i motoskafit.
Të plagosurit nga Kosova janë tre djem të moshës 24 vjeç, dhe një vajzë 21 vjeçe, ndërsa drejtuesi i motoskafit është 32 vjeç, banor i Vlorës, qytet tjetër në Shqipëri.
Ata tashmë e kanë marrë ndihmën e parë mjekësore dhe është thënë të jenë lëshuar nga spitali.
Për këtë incident është krijuar një grup hetimor, me qëllim të zbulimit të shkakut të zjarrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *