48 të infektuar me COVID në gjithë vendin, asnjë humbje jete

0
Shpërndaje lajmin

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete për shkak të COVID-19.
Ministria e Shëndetësisë tha se nga 1110 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 48 qytetarë, në këto bashki:
14 në Tiranë, 4 në Shkodër, Durrës, Vlorë, 3 në Gjirokastër, Berat, Elbasan, 2 në Himarë, Sarandë, 1 në Tropojë, Shijak, Fier, Lushnje, Divjakë, Memaliaj, Devoll, Kolonjë, Kuçovë.
në të gjithë vendin janë 352 pacientë aktivë me COVID-19.
Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë, nga të cilët 1 është në gjendje më të rënduar.
Statistika (13 Prill 2022)
Raste të reja ditore          48
Të shëruar në 24 orë       33
Të shtruar në spitale         7
Humbje jete në 24 orë      0
Testime ditore                 1 110
 
LEXONI GJITHASHTU:

Çfarë dimë për variantin e ri të Omicron të zbuluar në Britani dhe Japoni
Konfirmohet prezenca e 2 varianteve të Omicron në Shqipëri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *