October 19, 2021
Shpërndaje lajmin

Po vazhdon në Shqipëri vaksinimi, edhe me 60 mijë doza të vaksinës Sinovac, dhe numri i të vaksinuarve ka arritur në 716 mijë e 616, ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Orgeta Manastirliu, përcjell albinfo.ch.

Nga 716 mijë e 616 të vaksinuar, 243 mijë e 776 qytetarë tashmë kanë marrë edhe dozën e dytë të vaksinës, transmeton Klankosova.tv.

“Vijon pa u ndalur vaksinimi në çdo cep të vendit, për të mbërritur në 1 milion vaksinime brenda qershorit”, ka shkruar Manastirliu në llogarinë e saj në Facebook.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *