75-vjetori i themelimit, Begaj: Siguria globale pa NATO-n, e paimagjinueshme

0
Shpërndaje lajmin

Organizata politike dhe ushtarake më e madhe në Botë, Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO), feston ditën e sotme 75 vjetorin e themelimit të saj.
Presidenti Bajram Begaj përmes një reagimi në rrjetin social “X” ka shkruar se Shqipëria është e bashkuar me aleatët ndërkombëtarë dhe shpreh mirënjohjen ndaj tyre.
Begaj thotë gjithashtu se pa NATO-n, siguria globale është e paimagjinueshme.
Reagimi i Begajt:
Duke shënuar 75 vjetorin e NATO-s, ne jemi të bashkuar në mirënjohje me aleatët tanë. Uniteti dhe vendosmëria kanë formësuar botën tonë të sigurt. Pa NATO-n, siguria globale është e paimagjinueshme.
LEXONI GJITHASHTU:

NATO feston 75 vjetorin e themelimit, Shqipëria krah aleatëve në mbrojtje të paqes
Mustafaj: Kosova e gatshme të anëtarësohet në NATO, ka ushtri të re

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *