December 3, 2021

952 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 952 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 27,545. BAG gjithashtu raporton 7 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 22 persona të tjerë u shtruan në spital.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *