A do të qëndrojë Messi te PSG? Galtier përgjigjet me plot bindje

Shpërndaje lajmin

Trajneri i PSG-së, Cristophe Galtier, është i bindur se Lionel Messi do të qëndrojë në klub edhe pas fundit të sezonit.
Kontrata e yllit argjentinas skadon në verë, por negociatat për një zgjatje të saj janë në vazhdim. Vetë Galtier nuk është i përfshirë në këto negociata, por ai dukej i qetë për mënyrën se si po e cin gjërat kur foli për mediat të martën.
“E di që bisedimet mes palëve për vazhdimin e kontratës së tij janë në një fazë të avancuar. Në çdo rast, rinovimi i Messit është një çështje e drejtorit sportv Luis Campos pasi nuk e di se ku janë gjërat saktësisht. Unë besoj se Messi është i lumtur te PSG dhe është i përkushtuar ndaj projektit”, është shprehur me bindje francezi./ h.ll/
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *