A duhet ta pimë ujin që na vjen në rubinet? Veliaj: Përgjegjësi e qytetarëve!

0
Shpërndaje lajmin

Kreu i bashkisë Tiranë Erion Veliaj tha në një intervistë në emisionin Review në Euronews Albania se cilësia e ujit që shkon në rubinetet e qytetarëve është përgjegjësi e administratorëve të pallateve.
Veliaj u shpreh se sot janë 3 mijë nga 5 mijë administratorë pallatesh që duhen dhe ndër këta ka njerëz të përgjegjshëm, që i ndërrojnë filtrat e depozitave dhe njerëz të papërgjegjshëm që nuk e kryejnë detyrën.
 
LEXONI GJITHASHTU:

“Kullat gjëja më e bukur në Tiranë”, Veliaj: S’mund të jemi dhe qytet i ri dhe antik
Erion Veliaj tregon pse nuk u ndërtuan shkollat te Astiri dhe Liqeni i Thatë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *