April 15, 2021
Shpërndaje lajmin

Kantoni Aargau po mban barrën e valës së tretë që përshkon vendin për momentin.

Shtretërit e kujdesit intensiv janë duke u bërë të paktë në spitalin kryesor kantonal në Baden.

Numri i pacientëve që kanë nevojë për monitorim është dyfishuar gjatë javës së kaluar – 80% e shtretërve tani të marrë me të sëmurët nga Covid, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Kreu i sëmundjeve infektive në spital, Andrée Friedl, thotë se ata po supozojnë se ky është fillimi i një vale të re.

Infeksionet po ngjiten në të gjithë vendin. Bazel po sheh gjithashtu presion të rritur në repartin e tij të kujdesit intensiv dhe Spitali Universitar në Cyrih thotë se po përgatitet për më shumë.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *