Aeroporti i Cyrihut: Arrestohet personi që gëlltiti kokainen, me qëllim kontrabandimin

0
Shpërndaje lajmin

Policia kantonale e Cyrihut arrestoi një kontrabandues droge, 35 vjeçar, në aeroportin e Cyrihut dhe sekuestroi rreth 500 gram kokainë, shkruan Blick, përcjell albinfo.ch.
Burri nga Guinea-Bissau udhëtoi me aeroplan nga Lisbona në Cyrih teksa gjatë kontrollit doganor nga Zyra Federale për Dogana dhe Siguri Kufitare, ai la përshtypje të dyshimtë dhe i është dorëzuar për hetim policisë kantonale të Cyrihut.
Gjatë marrjes në pyetje nga policia, dyshimi u vërtetua: burri kishte gëlltitur rreth 60 tezga me gishta të mbushura me kokainë dhe i mbante në trup.
Droga është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore të Cyrihut për identifikimin e saktë. Burri u arrestua dhe, pas marrjes në pyetje nga policia, procedura e hetimit ka vazhduar në zyrën e prokurorit publik në Cyrih, Pikett West.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *