“Ai është një aktor që luan rolin e lolos”, Frrok Çupi i befason të gjithë me ato që tregon për këtë politikan shqiptar

Share

Analisti i njohur Frrok Çupi mbrëmjen e djeshme ka shprehur hapur mendimin e tij për kryedemokratin Lulzim Basha. Çupi e konsideron Bashën një aktor që luan rolin e tij dhe jo një lolo sikurse perceptohet nga të gjithë.

-Si mund ta përshkruani zotin Basha?

-Besoj se kryetari i opozitës Lulzim Basha është një aktor, një aktor jo i keq. Shumë njerëz edhe në rrugë, edhe në politikë, edhe në media e konsiderojnë një lolo. Unë nuk e konsideroj kështu. E konsideroj një aktor që luan rolin e lolos. E luan shumë bukur. Domethënë, është në dorën e doktorit, në dorën dhe të dikujt tjetër kam përshtypjen, ndoshta dhe vetë doktori është në dorën e dikujt tjetër, ose ka qenë gjatë gjithë kohës, nuk jam i sigurt, por Lul Basha luan shumë bukur rolin e njeriut që nuk bën asgjë dhe që bën gjithçka nëpërmjet të mos bërit asgjë. Ai ka që nga viti 2000 dhe deri më sot që ka hyrë në atë enë. Pse u dashka Zoti të ribëjë Lul Bashën? Zoti e bën një tjetër nga e para. Se që ta nxjerrë nga ena e vet Lulin, është një mundim i madh për Zotin. Kështu që Luli nuk funksionon dot më siç e përfytyrojnë njerëzit. Unë çuditem pse e fajësojnë. Nuk duhet fajësuar. Asnjë mundësi s’ka, asnjë të drejtë s’ka, asnjë vizion, s’ka asnjë punë. Luli është për të mbajtur derën hapur dhe për të përjashtuar njerëzit që i thotë doktori.

The post “Ai është një aktor që luan rolin e lolos”, Frrok Çupi i befason të gjithë me ato që tregon për këtë politikan shqiptar appeared first on Lajme.al.


Share

Komente