Aksident i frikshëm në Korçë/ Makina humb kontrollin dhe përmbyset

Share

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin nacional Korçë-Maliq, ku një një mjet ka dalë nga rruga.

Mësohet se mjeti ka dalë nga rruga në afërsi të kryqëzimit të Libonikut, ndërsa dyshohet se shkak për këtë të jetë bërë lagështira në rrugë.

Si pasojë mjeti ka rrëshkitur dhe është përmbysur, ndërkohë që kq mbëtur i plagosur drejtuesi i mjetit i cili ndodhet në spital. Policia aktualisht ndodhet në vendngjarje./CNA.al


Share

Komente