Aksident i rëndë në Librazhd, 35-vjeçari humb kontrollin e makinës te “Ura e Murrashit” dhe përfundon në lumin Shkumbin

Shpërndaje lajmin

Një aksident i rëndë është regjistruar në Librazhd, ku një autoveturë me targa greke ka përfunduar në rrjedhën e Shkumbinit. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur “Ura e Murrashit”.
Automjeti ka dalë nga rruga nga shpejtësia dhe favorizuar nga moti i keq. Burime nga vendngjarja bënë me dije për gazetarin Fatmir Popja se drejtuesi i automjetit, një 35-vjeçar, u nxor menjëherë nga rrjedha e lumit.

Drejtuesi i mjetit ka deklaruar se po udhëtonte i vetëm kur u përfshi në aksident, ndërsa është transportuar me urgjencë për në spital.
lajmi ne perditesim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *