Aksident me vdekje te ‘Shkalla e Tujanit’, makina del nga rruga, humb jetën 68-vjeçari, plagosen 2 të tjerë

Share

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në vendin e quajtur “Shkalla e Tujanit” në rrethinat e Tiranës.

Si pasojë e aksidentit humbi jetën pasagjeri H,D 68 vjeç, ndërsa u dërguan në spital dy pasagjere te tjere.

“Mjeti me drejtues N.K., duke qarkulluar me mjet në një zonë e cila është kantier ndertimi, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë janë dëmtuar pasagjerët B.K dhe B.K., të cilët janë nisur me ambulancë për në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Ndërsa pasagjeri tjetër shtetasi H.D., 68 vjeç, ka ndërruar jetë në vëndngjarje si pasojë e plagëve të marra”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Share

Komente