Aksidenti i frikshëm te mbikalimi i TEG-ut, identifikohen dy vajzat që u shuan në lule të rinisë

Shpërndaje lajmin

Akisdenti tragjik që i mori jetën tre të rinjve te mbikalimi i TEG-ut në Tiranë mbrëmjen e djeshme ka tronditur mbarë vendin.
Makina tip Audi që drejtonte 20-vjeçari, Klevis Ruccaj, i cili ndërrroi jetë në spitalin e Traumës ra nga mbikalimit i TEG-ut mbi kofanon e një tjetër makine.
Sakaq janë identifikuar edhe dy viktimat e tjera të aksidentit, të cilat ishin pasagjere në makinën e 20-vjeccarit.
Ato janë Erisilda Abedini, 22 vjeçe dhe Sikela Përroj, 23 vjeçe, të dyja banuese në Tiranë.
Kujtojmë se nga aksidenti kanë mbetur 5 persona, 3 nga makina Audi dhe dy që ndodheshin te makina poshte mbikalimit.
Si ndodhi akisdenti
Ngjarja tragjike ndodhi këtë pasdite. Ruçaj po udhëtonte me makinën e llojit “Audi” nga Farka dhe për shkak të shpejtësisë së lartë çau barrierat e mbikalimit të Saukut e ra mbi mjetin “Honda”. Për pasojë, dy vajzat që ndodheshin në makinë me Ruçajn ndërruan tjetë. Tre personat që ndodheshin në makinën tjetër bashkë me vetë 20-vjeçarin ndodhen të plagosur tek Trauma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *