Aksion blic në Kosovë, arrestohen 7 persona, sekuestrohet drogë

0
Shpërndaje lajmin

Këtë të mërkurë po zhvillohet një aksion anti-drogë në zonën e Dukagjinit në Kosovë.
Gjatë kontrolle në 10 zona, janë arrestuar shtatë persona, raporton Klankosova.tv.
Prokurori Ersan Qavolli tha se deri tani është konfiskuar një sasi e konsiderueshme e narkotivikëve dhe armëve.
“Aksioni është duke u zhvilluar në zonën e Gjakovës dhe Deçanit. Deri tani janë bastisur 10 lokacione dhe janë arrestuar shtatë persona. Po ashtu deri tani është konfiskur një sasi e konsiderueshme e narkotikëve dhe janë sekuestruar disa armë. Aksioni është duke vazhdur”, u shpreh prokurori.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Përplasjet në Bashkinë Shkodër, Bilali: Disa anëtarë punojnë për interesat e veta
Petkoviç: Prishtina s’mund të më ndalojë që të ndihmoj serbët në Kosovë
Ministria e Jashtme tregon pse i ndaloi hyrjen në Kosovë Petkoviçit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *