Aktakuzë ndaj Goran Rakiqit për deklarim të rrejshëm të pasurisë

0
Shpërndaje lajmin

Është ngritur aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq, përcjell albinfo.ch.
Lajmin e ka konfirmuar Laureta Ulaj. Ai tha se Rakiq akuzohet për “mosraportim apo deklarim të rrejshëm të pasurisë”.
Ai në cilësinë e ministrit për Komunitete dhe Kthim, nuk ka paraqitur saktë të dhënat e kërkuara në formularin për deklarimin e pasurisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *