January 16, 2022

Al Khelaifi uron Messin: Topi i tij i Artë është një krenari e madhe për PSG-në

Shpërndaje lajmin

Presidenti i Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi uron Lionel Messin për fitimin e Topit të Artë.

“Dua të uroj ngrohtësisht Leon. Është një krenari e madhe për klubin që një nga lojtarët tanë ka fituar titullin më prestigjioz dhe më të lakmuar.

Leo ka lënë gjurmë në  historinë e futbollit. Si të gjithë tifozët tanë anembanë botës, ne jemi të kënaqur të shohim një nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave duke luajtur me fanellën e Rossoblu-s”, deklaroi ai./h.ll/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *