Shpërndaje lajmin

Fronti Europian mbajti mbrëmjen e së dielës në sheshin Maqedonia në Shkup tubimin qendror në prani të mijëra qytetarëve të cilët i jepnin mbështetje këtij koalicioni, që BDI-ja thotë se “do të triumfojë më 24 prill në zgjedhjet presidenciale dhe më 8 maj në zgjedhjet parlamentare”.
Bujar Osmani, kandidat i koalicionit Fronti Evropian bën thirrje për ruajtjen e harmonisë ndëretnike në vend dhe shmangien e ndikimeve keqdashëse që do ta largonin vendin nga orientimi strategjik pro-evropian:
Analisti Arben Ratkoceri tha në një intervistë për Euronews Albania se në Maqedoninë e Veriut po rritet antishqiptarizmi.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *