Alessandro Del Piero: Man City shënoi 4 gola kundër Real Madridit, por mund të kishte shënuar 8

Shpërndaje lajmin

Alessandro Del Piero ka ndarë opinionin e tij për ndeshjen mes Manchester City dhe Real Madrid.
Skuadra angleze fitoi 4-3 në gjysmëfinalen e parë të Champions League.
– Ishte një lojë spektakolare. City shënoi katër gola, por mund të kishte shënuar tetë.
Detajet shpesh bëjnë diferencën. Nga ana tjetër, lista e Madridit përbëhet nga kampionë. Karim Benzema dhe Luka Modric janë lojtarë shumë të rrallë. Kur bëni një gabim, ata gjithmonë ju ndëshkojnë.
– Cili është sekreti i individualitetit të Madridit dhe aftësia e tyre për të qëndruar gjithmonë në lojë?
– Mendoj se varet nga mentaliteti i tyre, të cilin klubi e vendos.
E patë se çfarë bëri Benzema. Në një moment [kur rezultati ishte 0:2], ai mori topin dhe vrapoi për të goditur nga këndi. Ishte një sinjal se, pavarësisht se çfarë, ata ishin ende në lojë.
Edhe Real Madridi është pak me fat, por disa gjëra nuk ndodhin rastësisht. Kur ke lojtarë me personalitet si Benzema, Modric, Toni Kroos … Këta lojtarë dinë çfarë të bëjnë dhe kanë mjaft përvojë për të mbajtur gjakftohtësinë në momente të vështira, tha ish-sulmuesi i Juventusit për Sky Sport Italia. / /

Leave a Reply

Your email address will not be published.