April 14, 2021

Ambasadori Kosnett uron Kurtin dhe qeverinë e re, kjo është porosia e tij

Shpërndaje lajmin

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka uruar kryeministrin Albin Kurti dhe formimin e qeverisë së re, ndërsa ka theksuar që me urgjencë duhet punuar për ta mposhtur Covid-19.

Kosnett përmes një postimin në Twitter ka uruar kryeministrin Kurti në detyrën re si dhe formimin e qeverisë.

Ai ka shkruar se pret të punojnë së bashku për të ndërtuar një të ardhme në paqe, drejtësi dhe prosperitet.

“Urime Kryeministri i Kosovës @albinkurti dhe qeveria e re. Ne shpresojmë të punojmë së bashku për të ndërtuar një të ardhme të paqes, drejtësisë dhe prosperitetit për të gjithë qytetarët e Kosovës – dhe, më urgjentisht, për të mposhtur COVID-19. #Mbajënimaskëntuaj”, ka thënë Kosnett.

Ndryshe, Qeveria Kurti 2 është votuar me 67 vota për dhe 30 vota kundër.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *