April 15, 2021

Anëtar i bandës së Lul Berishës, si u ekzekutua Edmond Çekiçi në Durrës

Shpërndaje lajmin

Një atentat ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës. Viktimë ka mbetur Edmond Çekiçi, i njohur si anëtari bandës së Lul Berishës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.16, Durrës rreth orës 08:40, pranë Drejtorisë Arsimore  Durrës. Ndaj 40-vjeçarit është qëlluar me armë zjarri, ndërs aka mbetur i vdekur në vend.

Gazetarja Xhensila Kodra raporton se Edmondi udhëtonte me mjet me shofer dhe një automjet tjetër i ka prerë rrugën. Në këtë moment ka dalë shoferi i Edmondit për te pyetur çfarë po ndodh.

Ndërkohë,  një nga personat në mjetin tjetër ka qëlluar për vdekje Edmondin dhe janë larguar me një mjet tip Benz  me targa të vjedhura  në Tiranë, i cili është braktisur dhe djegur nga autorët në Katund Sukth, Durrës.

Vijon…


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *