Angel di Maria zyrtarisht te Juventusi

Shpërndaje lajmin

Futbollisti argjentias, Angel di Maria është zyrtarisht pjesë e skuadrës së Juventusit.
Gazetari i njohur sportiv për transferimet e futbollistëve, Fabrizio Romano bëri me dije se transferimi është kryer me parametra zero.
34-vjeçari ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me skuadrën italiane dhe do të mbajë të veshur fanelën me numrin 22.
Di Maria përfundoi kontratën me francezët e PSG-së në dhe u largua nga klubi në fundin e këtij sezoni.

Official, confirmed. Ángel Di María joins Juventus on a free transfer with a contract valid until June 2023. It’s now done and sealed #Juve
Di María has decided for number 22. Commission to agents worth €1.3m, club statement confirms. pic.twitter.com/f0zx9rHag7
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 8, 2022

LEXONI GJITHASHTU

Brugge pranë marrëveshjes me Lazion për transferimin e Muriqit
Laporta: Kemi bërë ofertë për Levandovskin, presim përgjigje nga Bajerni
Dy klauzolat me shifrat marramëndëse në rast largimi të Haland nga Siti

Leave a Reply

Your email address will not be published.