‘Anonymous’ publikon dokumente sekrete të qeverisë së Serbisë

Shpërndaje lajmin

Grupi i njohur i hakerëve ‘Anonymous’ ka njoftuar se kanë publikuar një sërë dokumentesh sekrete të qeverisë së Serbisë, përcjell albinfo.ch.
Kohë më parë ky grup i ka dërguar mesazh presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.
Madje bën të ditur se janë shumë të angazhuar dhe se kanë hakuar adresat elektronike të qindra zyrtarëve të qeverisë serbe.
Kjo nuk është hera e parë që ‘Anonymous’ ia bëjnë me dije Aleksandar Vuçiqit se nuk do të qëndrojnë duarkryq karshi aktiviteteve të tij të rrezikshme në Kosovë.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *