Shpërndaje lajmin

Anxhelina Zholi ka vizituar papritur Ukrainën në mes të pushtimit rus.
Përmes një videoje në Twitter shihet aktorja teksa ka hyrë në një nga kafenetë e qytetit Lviv, Ukrainë.
Aktorja ka qenë një e dërguar speciale e Komisionerit të Lartë të OKB-së për Refugjatët që nga viti 2012.
Disa qytetarë ukrainas kanë komentuar në Twitter duke e falënderuar Anxhelinën për ndihmën e saj dhe mbështetjen.
 
LEXONI GJITHASHTU:

OSBE braktis Ukrainën, shkak vendosja e vetos nga Rusia për zgjatje mandati

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *