Armando Broja mbyll sezonin pas një dëmtimi të rëndë, Chelsea në kërkim të një sulmuesi tjetër

Shpërndaje lajmin

Dëmtimi në miqësoren ndaj Aston Villas në minutën e 24-të ishte diçka shumë e rëndë për të dhe për Chelsean.
Ulërimat e tij në fushën e blertë treguan qartë se dëmtimi ishte tepër serioz, dhe kështu rezultoi. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, konfirmon se lajme të këqija ka në horizont për Chelsea dhe për Brojën.
Fabrizio Romano thekson se Broja do të jetë jashtë pjesën e mbetur të sezonit pasi ai do të futet në operim. Talenti shqiptar ka këputur ligamentin dhe kjo është shumë e rëndë. Chelsea tashmë thuhet se është vënë në lëvizje për të transferuar një tjetër sulmues në merkaton e janarit./h.ll/

Bad news for Chelsea. Armando Broja will be out for the rest of the season as he needs surgery after ACL injury — been told he hopes to be ready for the start next season. #CFC
It’s ruptured cruciate ligament, as called by @NizaarKinsella.
Get well soon, @armandobroja9 pic.twitter.com/cL2t9JWWR5
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 13, 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *