Arrestohet ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako

Shpërndaje lajmin

Arrestohet ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako.
Alqi Bllako dhe ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka akuzohen se kanë falsifikuar dokumentin për llojin e tokës ku do të ndërtohej inceneratori i Fierit. Ata ia kanë paraqitur qeverisë sikur ndërtesa e inceneratorit do të bëhej në tokë truall.
SPAK ka provuar se ajo është ndërtuar në tokë arë, vlera e së cilës është më e lirë. Ky falsifikim i ka sjellë buxhetit të shtetit një dëm prej rreth 140 mijë eurosh.
Lajmi në përditësim…The post Arrestohet ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.