Arrestohet nënkryetarja e Parlamentit Europian, akuzohet për korrupsion

Shpërndaje lajmin

Nënkryetarja e Parlamentit Europian Eva Kaili është ndaluar sot për t’u marrë në pyetje në kuadër të hetimeve për korrupsion në atë institucion, që lidhet me një vend të Gjirit Persik, raportoi e përditshmja belge Le Soir dhe e përjavshmja Knak.
Kaili, një ish-prezantuese e televizionit grek dhe deputete e Parlamentit Evropian që nga viti 2014, është vënë në shënjestër të hetuesve dhe shtëpia e saj iu nënshtrua kontrollit pasditen e së premtes.
Eva Kaili është një nga 14 nënkryetaret e Parlamentit Evropian.
Informacioni u konfirmua nga prokuroria federale pa bërë të ditur emrat e personave të ndaluar./Euronews
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *