Artan Hoxha publikon fotot: Babai i Aleks Nikës dëgjon në diktofon urdhrat e drejtuesve të Gardës më 21 janar

0
Shpërndaje lajmin

Gazetari Artan Hoxha qenë në familjen e Aleks Nikës, ku babai i tij, Ndue Nika ka dëgjuar në diktofon urdhrat që çuan në vrasjen e të birit në protestën e 21 janarit 2011.
Hoxha thotë se babai, nëna, bashkëshortja dhe fëmijët e Aleks Nikës presin ende drejtësi, pas ngjarjes së rëndë që çoi në vrasjen e njeriut të tyre të dashur.
“Babai i Aleks Nikes, Ndue Nika, duke degjuar në diktofon urdherat e drejtuesve të Gardes, qe çuan në vrasjet e protestuesve me 21 janar 2011.
Mes 4 te vrareve te asaj te premte te ftohte janari, ishte dhe djali i tij, Aleksi, qe kishte dale te protestonte kunder korrupsionit të pushtetit dhe keqeverisjes.
Disa dite pare, me shkova në shtepine e Aleks Nikes, në Lezhe, ku babai, nena, bashkeshortja dhe dy vajzat e tij, presin ende nje pergjigje për skuadren e pushkatimit në bulevardin “Deshmoret e Kombit”, shkruan Hoxha krah fotove.

/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *