Artistja shqiptare nga Italia, me projektin e saj të ri “Ninull”

Share

151697492 875958506515422 195728900432600491 o

Tashmë shumë këngëtare shqiptare po tregohen të suksesshme në muzikën e tyre dhe pa dyshim se janë ambasadoret më të mira shqiptare, transmeton albinfo.ch.

Këngëtarja shqiptare, Hersi Matmuja, jeton në Itali prej më shumë se 10 vjetësh. Ajo ka mbaruar studimet e larta në Konservatorin “Santa Cecilia” të Romës në vitin 2014 dhe ka një karrierë të suksesshme artistike.

Artistja shqiptare në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Italia tregon për projektin e saj të ri me titull “Ninull”, transmeton tutje albinfo.ch.

Një album i tërë me këngët e djepit, mes tyre edhe ninulla që gjyshja i ka kënduar në fëmijëri këngëtares Hersi Matmuja.

“Ky projekt ështe mjaft i rëndësishëm, pasi ka qenë një rilindje e vogël muzikore dhe shpirtërore”, nis të tregojë artistja. /Albinfo.ch


Share

Komente