October 24, 2021

Asnjë vdekje dhe 15 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje lajmin

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 15 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete. Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë informon se janë shëruar edhe 6 pacientë të tjerë.

Numri i personave të diagnostifikuar me Covid që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 155.965, numri i të shëruarve 150.243, i viktimave në 5.488, ndërsa momentalisht ka 234 raste aktive./albeu.com

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *