Astera Tuhina me 16 vjet debuton në elitën e basketbollit spanjoll

Share

126904385 3644597422322046 6406500527400697061 o

Reprezentuesja e Kosovës, Astera Tuhina ka debutuar edhe zyrtarisht  në elitën spanjolle me ekipin e saj Deportivo Promete.

Tuhina, vetëm 16-vjeçare debutoi kundër SPAR Girona, ekip në të cilin luajnë yje të kombëtareve nga Spanja dhe Serbia, njofton Federata e Basketbollit e Kosovës.

Tuhina është duke e vazhduar me sukses prej disa vitesh karrierën e saj në Spanjë.

 

The post Astera Tuhina me 16 vjet debuton në elitën e basketbollit spanjoll appeared first on Albinfo.


Share

Komente