Atl. Madrid – Barcelona, DREJTPËRDREJT – Pjesa e dyte…

Share

Atletico Madridi dhe Barcelona kanë pub likuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Blaugranët janë mysafirë Los Colchoneros në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë, takim që zhvillohet në stadiumin Wanda Metropolitano nga ora 21:00. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

genimg
genimg
genimg
genimg

at madrid barca 1
Ekipi i drejtuar nga Ronald Koeman vjen në këtë ndeshje pas një forme jo të mirë, por pas fitores në takimin e fundit syno jnë të vazhdojnë me rezultate poz itive. Në anën tjetër, ekipi i Diego Simeones ka katër fitore radhazi në kampion dhe dëshirojnë të marrin fitoren e radhës për të mbetur në krye të tabelës. Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

genimg
genimg
genimg
genimg

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso; Marcos Llorente, Koke, Saul, Carrasco; Joao Felix, Correa. Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Lenglet, Pique, Jordi Alba; Pjanic, De Jong; Dembele, Messi, Pedri; Griezmann.

genimg
genimg
genimg
genimg

LI NK 1
LI NK 2
LI NK 3
LI NK 4
LI NK 5


Share

Komente